Aktualności

        • Na zdjęciach sesja Rady Miasta Tychy i podziękowania pana Prezydenta naszym uczniom za bohaterskie działanie, w Urzędzie Miasta Tychy.
          • Bohaterska postawa naszych uczniów doceniona przez Radę Miasta Tychy

          • Podczas czerwcowej (25 czerwca 2026 r.) sesji Rady Miasta Tychy szczególne podziękowania i wyrazy uznania otrzymali Janek Tomczyk i Eliza Kopera, uczniowie klasy 1M z maturą międzynarodową I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach.

            W uroczystości uczestniczyły również pani dyrektor Joanna Wojtynek, wychowawczyni klasy 1M, pani Natalia Nowosad, oraz nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa Marcin Nycz którzy z dumą towarzyszyli swoim uczniom podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

            Przypomnijmy, że w niedzielę, 21 czerwca, Janek i Eliza wykazali się niezwykłą odwagą, odpowiedzialnością i opanowaniem, ratując tonącego mężczyznę nad stawem Barbara w Katowicach. Bez chwili wahania wyciągnęli poszkodowanego na brzeg, rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz pozostawali w kontakcie z numerem alarmowym 112 do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się uratować życie człowieka.

            Podczas sesji Rady Miasta Tychy nasi uczniowie zostali uhonorowani za swoją bohaterską postawę. Szczególne słowa uznania skierował do nich Prezydent Miasta Tychy, Maciej Gramatyka, dziękując za odwagę, odpowiedzialność oraz gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wzruszającym momentem uroczystości były owacje – wszyscy obecni na sali radni, goście i mieszkańcy nagrodzili Janka i Elizę gromkimi brawami, wyrażając w ten sposób swój szacunek i podziw dla ich czynu.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem na to, że postawa naszych uczniów stała się inspiracją dla całej lokalnej społeczności. Ich zachowanie pokazuje, jak wielką wartość mają empatia, opanowanie i umiejętność działania w sytuacjach zagrożenia życia.

            Jesteśmy niezwykle dumni z Janka i Elizy. Ich czyn pokazuje, że prawdziwe bohaterstwo nie zależy od wieku, lecz od gotowości do działania wtedy, gdy drugi człowiek potrzebuje pomocy.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za piękny przykład człowieczeństwa, który na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

            Fot. Kamil Peszat / tychy.pl

        • Na zdjęciu godziny zakończenia roku szkolnego dla klas
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          •  

            Już w piątek, 26 czerwca 2026 roku, zakończymy kolejny rok szkolny pełen nauki, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil.

            Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026, które odbędzie się na dużej sali gimnastycznej.

            Klasy trzecie:  10.00

            Klasy pierwsze i drugie: 11.30

            Będzie to okazja do podsumowania minionych miesięcy, wręczenia wyróżnień oraz wspólnego świętowania rozpoczynających się wakacji.

            Do zobaczenia w piątek na dużej sali gimnastycznej! 🥳🎓☀️

        • 2e miała okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
          • Od pomysłu do gry – warsztaty na ASP w Katowicach

          •  

            W środę, 24 czerwca, młodzież z klasy 2e miała okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

            Podczas zajęć uczniowie poznali proces tworzenia gier planszowych – od pierwszego pomysłu aż po gotowy produkt. Pracując w zespołach, projektowali własne gry oparte na autorskich koncepcjach, tworzyli zasady rozgrywki, przygotowywali elementy gry oraz testowali swoje pomysły w praktyce.

            Kolejne etapy pracy wymagały kreatywności, współpracy i umiejętności rozwiązywania problemów. Uczniowie nieustannie udoskonalali swoje projekty, aż do momentu, gdy można było zasiąść do wspólnej rozgrywki.

            Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, pracy zespołowej i poznania tajników projektowania gier. Było kreatywnie, aktywnie i bardzo pozytywnie!

            Dziękujemy organizatorom za ciekawe zajęcia i inspirujące doświadczenie.

        • Na zdjęciu pomnik (przy obozie Polskich dzieci)upamiętniający Żydów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, pozostałe zdjęcia ukazują młodzież, która zwiedza miejsca pamięci, cmentarz Zydowski
          • WYJAZD EDUKACYJNY WOLONTARIUSZY DO ŁODZI

          •  

            22 czerwca grupa wolontariuszy i wolontariuszek Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Łodzi.

            Wyjazd zorganizowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w nagrodę za pracę         w roku szkolnym 2025/2026. W naszym przypadku było to wykonanie transkrypcji wspomnień Ocalałych. W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy miejsca związane z Zagładą Żydów (w Łodzi funkcjonowało drugie co do wielkości getto). Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Stacji Radegast, która w czasie II wojny światowej była miejscem przeładunkowym towarów – za jej pośrednictwem dostarczano żywność do getta, a także wywożono towary wyprodukowane przez jego mieszkańców. Tutaj też przybywali przesiedleńcy do getta i wyjeżdżali Żydzi skazani na Zagładę do obozu w Chełmie nad Nerem. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Żydowski (Nowy) – największą nekropolię żydowską w Europie. W czasach Zagłady chowano tu zmarłych i zamordowanych mieszkańców getta, w tym około 600 Romów i Sinti deportowanych  z Austrii. Ostatnim punktem na naszej trasie była ulica Przemysłowa, gdzie w czasie II wojny światowej funkcjonował obóz dla polskich dzieci. Nieopodal znajduje się pomnik Martyrologii Dzieci, zwany też Pomnikiem Pękniętego Serca.

            Dziękujemy Paniom: Katarzynie MarcakKindze Bukowskiej za zorganizowanie wyjazdu.

          • Czerwcowe działania edukacyjne w ramach projektu unijnego

          • W czerwcu 2026 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Tychach zrealizowano kolejne działania w ramach projektu unijnego „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Tychach”. Ich celem było rozwijanie kompetencji społecznych, obywatelskich i ekologicznych uczniów oraz kształtowanie postaw opartych na szacunku, odpowiedzialności i otwartości.

             

            W dniach 11, 18 i 23 czerwca odbyły się zajęcia zapobiegające dyskryminacji i przemocy ze względu na cechy prawnie chronione, skierowane do uczniów klas pierwszych. W warsztatach uczestniczyło około 80 uczniów naszego liceum. Zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego panią Anetę Kołtun oraz psychologa szkolnego panią Agnieszkę Zdebik dotyczyły m.in. stereotypów, uprzedzeń, przeciwdziałania dyskryminacji oraz budowania postaw szacunku, tolerancji i odpowiedzialności za relacje społeczne.

             

            Kolejnym działaniem były warsztaty proekologiczne, które odbyły się 19 czerwca. Uczestniczyło w nich około 20 uczniów klas I–III. Zajęcia, prowadzone przez panią Iwonę Wrzos-Stefan, nawiązywały do założeń Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 i koncentrowały się na kształtowaniu świadomości ekologicznej młodzieży oraz promowaniu odpowiedzialnych postaw wobec środowiska naturalnego.

            Realizacja obu przedsięwzięć przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczniów, rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich, wzmacniania postaw proekologicznych oraz budowania świadomej, odpowiedzialnej i otwartej społeczności szkolnej.

            Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i stanowi ważny element działań podejmowanych przez szkołę na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów.

        • Na zdjęciu nasi uczniowie, którzy uratowali  tonącego człowieka,
          • Nie czekali na służby – ruszyli na ratunek! Nasi uczniowie bohaterami reportażu TVP3 Katowice

          •  

            Ich niezwykła postawa została zauważona również przez media. O bohaterskim czynie Janka i Elizy opowiedziały „Aktualności” TVP3 Katowice – uczniowie naszego liceum wystąpili w reportażu, dzieląc się historią wydarzeń, które mogły zakończyć się tragicznie.

            Jesteśmy dumni, że w naszej społeczności są młodzi ludzie, którzy w najtrudniejszych chwilach potrafią zachować zimną krew i działać z myślą o drugim człowieku.

            Janku, Elizo – gratulujemy Wam odwagi i niezwykłej postawy! Jesteście przykładem, że prawdziwe bohaterstwo rodzi się z wrażliwości i gotowości do działania.

            𝗪𝗜𝗘̨𝗖𝗘𝗝 https://katowice.tvp.pl/93949089/

            #DumniZNaszychUczniów#BohaterowieSąWśródNas #ILOTychy

             

          • Bezpieczne wakacje – Dzień Bezpieczeństwa w I LO

          • 22 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa, którego celem było przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzenia nadchodzących wakacji oraz poszerzenie wiedzy na temat właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

            W ramach wydarzenia uczniowie uczestniczyli w dwóch prelekcjach prowadzonych przez osoby posiadające bogate doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa.

            W sali 69 odbył się wykład poprowadzony przez panią Honoratę Bończak, funkcjonariuszkę Straży Miejskiej w Tychach. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o zasadach bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej, odpowiedzialności za własne decyzje oraz sposobach unikania zagrożeń, z którymi mogą spotkać się na co dzień.

            Drugą część wydarzenia stanowiło spotkanie w dużej sali gimnastycznej z Gabrielą Dyduch, absolwentką klasy 4d2 naszej szkoły, a obecnie ratowniczką WOPR. Prelegentka podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z bezpieczeństwem nad wodą. Uczniowie poznali najważniejsze zasady korzystania z kąpielisk, sposoby reagowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz rolę ratowników w ratowaniu ludzkiego życia.

            O tym, jak ogromne znaczenie ma znajomość zasad bezpieczeństwa nad wodą, przekonaliśmy się całkiem niedawno. W miniony weekend uczniowie klasy 1m – Janek Tomczyk i Eliza Kopera – wykazali się niezwykłą odwagą, odpowiedzialnością i opanowaniem, ratując życie tonącemu mężczyźnie. Młodzi bohaterowie nie tylko podjęli skuteczną akcję ratunkową, ale również udzielali poszkodowanemu pierwszej pomocy do czasu przybycia służb ratunkowych. Ich postawa jest najlepszym dowodem na to, że wiedza, szybka reakcja i gotowość do niesienia pomocy mogą uratować ludzkie życie.

            Jesteśmy niezwykle dumni z Janka i Elizy. Ich zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie i stanowi wzór odpowiedzialności, odwagi oraz troski o drugiego człowieka.

            Dziękujemy pani Honoracie Bończak oraz Gabrieli Dyduch za cenne wskazówki, interesujące wystąpienia i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże naszym uczniom spędzić wakacje bezpiecznie, odpowiedzialnie i z rozwagą.

            Życzymy wszystkim spokojnego, udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!

        • Na zdjęciu bohaterowie naszej szkoły Janek i Eliza w tle park
          • Bohaterska postawa naszych uczniów – uratowali ludzkie życie!

          •  

            W niedzielę, 21 czerwca, uczniowie klasy 1m naszego liceum – Jan Tomczyk i Eliza Kopera – wykazali się niezwykłą odwagą, opanowaniem i gotowością niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

            Podczas pobytu nad stawem Barbara w Katowicach zauważyli tonącego mężczyznę. Poszkodowany znajdował się już pod wodą. Bez chwili wahania Janek i Eliza wskoczyli do stawu, wydobyli mężczyznę na brzeg, a następnie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Jednocześnie prowadzili rozmowę z dyspozytorem numeru alarmowego 112, wykonując jego wskazówki do czasu przybycia służb ratunkowych.

            Dzięki ich szybkiej reakcji, odwadze i zdecydowanemu działaniu udało się przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził odzyskanie przez mężczyznę oznak życia. Następnie został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

            Postawa Janka i Elizy zasługuje na najwyższe uznanie. W sytuacji zagrożenia życia nie pozostali obojętni, lecz podjęli natychmiastowe działania, które uratowały drugiego człowieka. Ich czyn jest pięknym świadectwem odpowiedzialności, odwagi, empatii i gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

            Jesteśmy niezwykle dumni, że uczniowie naszej szkoły reprezentują tak wysokie wartości. Składamy również serdeczne gratulacje Rodzicom, którzy wychowali swoje dzieci w duchu wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, szacunku dla życia oraz gotowości do działania na rzecz innych.

            Janku, Elizo – dziękujemy za Waszą postawę. Jesteście wzorem dla całej społeczności szkolnej!

        • Na zdjęciach Kruczkowiskie Grupy Artystyczne i Teatralne podczas występu dla rodziców i uczniów
          • Sztuka, emocje i młodość – wyjątkowe podsumowanie roku artystycznego w I LO

          • W piątkowe popołudnie, 19 czerwca, młodzież naszej szkoły związana z wokalną Kruczkowską Grupą Artystyczną oraz aktorzy szkolnej grupy teatralnej zTheMaskowani w niezwykle efektowny sposób podsumowali mijający rok artystyczny.

            Licznie zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które dostarczyło wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji. Kruczkowska Grupa Artystyczna zaprezentowała porywający koncert, podczas którego nie zabrakło zarówno znanych utworów, jak i nowych interpretacji. Młodzi artyści zachwycili publiczność energią, talentem i autentycznością przekazu.

            Drugą część wieczoru wypełnił spektakl „Młodość” przygotowany przez grupę teatralną zTheMaskowani. Przedstawienie, pełne silnych emocji i ważnych refleksji, spotkało się z ogromnym uznaniem widzów. Aktorzy w poruszający sposób opowiedzieli o doświadczeniach, marzeniach, niepokojach i wyzwaniach młodego pokolenia.

            Dziękujemy naszej młodzieży za odwagę dzielenia się tym, co jest dla niej ważne. Za to, że poprzez śpiew, muzykę i teatr potrafi opowiadać o swoich potrzebach, lękach, złości, nadziejach i radościach. Za to, że wykorzystując swoje talenty, uczy nas wrażliwości, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka.

            To był piękny wieczór, który pokazał, jak wielką siłę ma sztuka i jak wiele wartości wnosi do życia naszej szkolnej społeczności.

            Dziękujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom grup artystycznych oraz gościom za obecność i wspólne przeżywanie tych wyjątkowych chwil.

        • Na zdjęciach młodzież Kruczka podczas Dnia Dziecka, gry i zabawy na boisku szkolnym i w obejściu szkoły,
          • Dzień Dziecka w naszej szkole!

          •  

            Choć pogoda pokrzyżowała nam plany i zmusiła do przełożenia obchodów, w końcu udało się zorganizować Dzień Dziecka 19 czerwca.

            Podczas przerw uczniowie mogli skorzystać z oferty food trucka, który serwował pyszne lody i chrupiące gofry dzięki uprzejmości Cukiernia Lodziarnia Fabian Smakołyki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i umilały wspólnie spędzony czas.

            Na lekcjach natomiast Samorząd Uczniowski przygotował specjalną grę, w której uczestnicy odwiedzali różne stacje zadaniowe. Wśród atrakcji znalazły się m.in. „Jaka to melodia?”, „Matura to bzdura”, „Reklama”, „Teksty nauczycieli” oraz gry sportowe. Nie zabrakło dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji i wielu uśmiechów

            Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień w tak radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w przygotowanych atrakcjach. Mamy nadzieję, że ten dzień, umilił wam ostatnie dni roku szkolnego!

          • Informacje dla kandydatów do klasy 1m

          • ​​​​​​Przypominamy o dodatkowym terminie egzaminu językowego do klasy 1m (oddział międzynarodowy z programem IB DP).

            Osoby, które z uzasadnionych przyczyn nie mogły wziąć udziału w teście kompetencji językowych, mogą przystąpić do niego w drugim terminie w dniu 30 czerwca  2026 o godz. 10.00.

        • 2e odwiedzili Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na zdjęciach młodzież w laboratorium przy doświadczeniach
          • Świat roślin w szkle

          • 17 czerwca uczniowie klasy 2e odwiedzili Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas wizyty uczestniczyli w warsztatach poświęconych fascynującemu światu roślin hodowanych w szkle, czyli kulturom in vitro.

            W trakcie zajęć licealiści przeprowadzali mikropropagację fiołka afrykańskiego — metodę, która pozwoli na uzyskanie wielu sadzonek tej urokliwej rośliny z niewielkiego fragmentu liścia. Uczniowie dowiedzieli się również, jak pracować w warunkach sterylnych, jak przygotowuje się pożywkę do wzrostu roślin oraz jakie znaczenie mają kultury in vitro w biotechnologii.

            W programie wyjazdu znalazło się także zwiedzanie szklarni i laboratoriów oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną Instytutu.

            Wizyta była inspirującym spotkaniem z nauką i pokazała, że biologia roślin to nie tylko teoria z podręcznika, ale także fascynujące doświadczenia, precyzyjna praca laboratoryjna i nowoczesne metody badawcze.

        • Na zdjęciach Gala Kruczka, nagrodzona młodzież i nauczyciele z nagrodami
          • Pierwsza Gala Kruczków

          • 17 czerwca w naszej szkole odbyła się pierwsza w historii Gala Kruczków, przygotowana przez Radę Młodzieżową. Było to wyjątkowe wydarzenie podsumowujące kilka tygodni zgłaszania kandydatów i głosowania, podczas którego społeczność szkolna wybrała osoby wyróżniające się talentem, zaangażowaniem, kreatywnością, wiedzą oraz aktywnością.

            Galę poprowadziły Jagna Wójcik oraz Julia Czapek, które zadbały o wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym, ponieważ już samo znalezienie się w gronie finalistów było ogromnym wyróżnieniem.

            Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów tegorocznej edycji:

            Sportowiec Roku * Nina Liśkiewicz * Aleksander Gocal * Pan Szymon Jurczyński

            Artystyczna Dusza * Aurelia Klekowska * Wojciech Dereń * Pani Patrycja Lampart 

            Ikona Stylu * Aleksandra Wicha * Paweł Kordalski * Pani Olga Ryguła

            Group Leader * Jagna Wójcik * Piotr Węgrzyk * Pani Elżbieta Pękała

            Academic Weapon * Matylda Mikołowicz * Miłosz Piegza * Pani Lucyna Staniczek

            Miss i Mister Kruczek 2026 * Miss Kruczek: Zuzanna Szostek * Mister Kruczek: Mateusz Buczak * Pani Aleksandra Czmajduch

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w głosowaniach oraz zaangażowanie w organizację wydarzenia.

            Mamy nadzieję, że Gala Kruczków na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

            Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

        • Na zdjęciach młodzież występująca w Kruczkowskiej Gali Talentów, na pozostałuch zdjęch występujące, wręczanie nagród i prowadzący
          • Czerwony dywan talentów – Gala Talentów 2026 w hollywoodzkim stylu

          • 17 czerwca w naszej szkole odbyła się Gala Talentów o tematyce "Hollywood Night.” Występujący urzekli publiczność swoimi umiejętnościami w zakresie śpiewu, tańca, gry na instrumentach, rysunku czy innych popisów

            Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: nagrody jury, w którego skład wchodzili: Pani Dyrektor Joanna Wojtynek, Pani Anna Kęsoń-Firlej, przewodnicząca Rady Młodzieżowej Jagna Wójcik, Nina Liśkiewicz i Stanisław Gondela; nagrody publiczności i nagrody organizatorów.

            I miejsce kategorii jury oraz nagrodę organizatorów otrzymała Gosia Czyż z klasy 1m 

            II miejsce kategorii jury otrzymali ex aequo Nadia Adamaszek z klasy 2e oraz Michał Tomaszewicz z klasy 3d2

            III miejsce kategorii jury otrzymały ex aequo Aurelia Klekowska z klasy 3d4 oraz Hania Najda z klasy 3c i Paulina Fyda - absolwentka naszej szkoły.

            Nagrodę publiczności otrzymali Michał Tomaszewicz i grupa Meffie

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom i widzom za to niezwykłe, gwiazdorskie wydarzenie Podziękowania kierujemy również do organizatorów tego wspaniałego wydarzenia - grupie klasy 3m, która zrealizowała tym samym projekt CAS

            W trakcie obrad jury na deskach naszej „sceny” wystąpili aktorzy z Kruczkowskiej Grupy Teatralnej „zTheMaskowani” we wzruszającym spektaklu o młodości

             

        • Na zdjęciu grupowym chór z Czeskich Budziejowic, oraz nasza młodzież występująca,
          • Muzyka, przyjaźń i kultura bez granic – wyjątkowa wizyta chóru z Czeskich Budziejowic

          •  

            Dziś (15 czerwca) mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkowy chór z Czeskich Budziejowic, który zachwycił całą społeczność szkolną swoim znakomitym występem. Artyści zaprezentowali bogaty repertuar obejmujący zarówno piękne pieśni czeskie, jak i utwory wykonane w języku polskim, co było dla wszystkich niezwykle miłą i wzruszającą niespodzianką.

            Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji naszej szkoły przygotowanej przez uczniów, którzy z dumą przedstawili gościom codzienne życie i tradycje I LO. Duże wrażenie na odwiedzających zrobił również występ szkolnej grupy teatralnej „zThemaskowani”, która zaprezentowała spektakl spotykający się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów klasy 2m za zaangażowanie w organizację wydarzenia oraz do klasy 3d1 za wzorową opiekę nad naszymi gośćmi i stworzenie niezwykle serdecznej atmosfery.

            To było spotkanie pełne muzyki, życzliwości i międzynarodowej współpracy, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas i mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta będzie początkiem kolejnych inspirujących spotkań w przyszłości.

            Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia! ❤️🎶🇵🇱🇨🇿

        • Na zdjęciu grupowym wraz z trenerami, od lewej dwie nasze uczennice
          • Świetny występ naszych uczennic na III Mistrzostwach Europy IKO Nakamura! 🥋🏆

          • Białystok, 13–14.06.2026 r.

            Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczennic podczas III Mistrzostw Europy IKO Nakamura.

            Po pierwszym dniu rywalizacji, 13 czerwca, znakomity wynik osiągnęła:

            🥋 Brygida Janosz (uczennica klasy 3d1) – 4. miejsce

            Naszą szkołę podczas mistrzostw reprezentowała również Julia Kłakus z klasy 3d2, która dzielnie rywalizowała z najlepszymi zawodniczkami z wielu europejskich krajów, zdobywając cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej.

            To doskonałe rezultaty wywalczone w silnie obsadzonych zawodach, które zgromadziły czołowych zawodników karate z całej Europy. Gratulujemy naszym reprezentantkom determinacji, sportowej postawy oraz wspaniałej walki na tatami.

            Przed zawodniczkami jeszcze kolejne starty i emocjonujące pojedynki. Trzymamy kciuki za następne występy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

            👏 Serdecznie gratulujemy Brygidzie i Julii! Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i godnego reprezentowania naszej szkoły! 🥋🇵🇱🏆

            Zdjęcie: Tyski Klub Karate 

        • Na zdjęciach uczestnicy konkursu ogólnopolskiego Ogólnopolskiego Konkursu ROAD2SUM na ŚUM i nasze uczennice wśród uczestniczek na uczelni
          • Ogólnopolski Konkurs ROAD2SUM

          • 11 czerwca odbył się uroczysty finał drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ROAD2SUM, organizowanego przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

            Z ogromną radością informujemy, że uczennice klas trzecich  — Weronika Kwaśnica 3d3,  Milena Szlag 3d3 oraz Marta Dawidowska 3m — uzyskały tytuły laureatek w konkursie!

            Weronika Kwaśnica zwyciężyła w tegorocznej edycji, zdobywając 100% punktów. Tym samym otrzymała nagrodę główną — Złoty Indeks Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gwarantujący możliwość podjęcia studiów na wybranym kierunku oferowanym przez Uczelnię.

            Milena Szlag również osiągnęła znakomity wynik, uzyskując 97% punktów. Jako Laureatka Konkursu otrzyma dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na Śląski Uniwersytet Medyczny.

            Marta Dawidowska zdobyła 87% punktów

            Po części oficjalnej nasze uczennice uczestniczyły w warsztatach, podczas których mogły wcielić się w rolę medyków i spróbować swoich sił m.in. w anestezjologii, kardiologii, laryngologii, szyciu chirurgicznym oraz innych aktywnościach praktycznych.

            Serdecznie gratulujemy Weronice, Milenie i Marcie tego wspaniałego osiągnięcia oraz życzymy dalszych sukcesów!

            Więcej informacji na stronie ŚUM

            Zdjęcia ŚUM

            Zdjęcia archiwum szkolne

            Marta Dawidowska - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu ROAD2SUM.

          • „TheMaskowani" i Kruczkowska Grupa Artystyczna na scenie – bądźcie z nami 19 czerwca!

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców, Uczniów i Nauczycieli na spotkanie muzyczno - teatralne, które prawie zakończy rok szkolny.

            W piątek 19 czerwca o godz. 17.00 na dużej sali gimnastycznej wystąpią dla Państwa: Kruczkowska Grupa Artystyczna - z porywającym koncertem łączącym znane hity i całkowite nowości w ciekawych aranżacjach oraz grupa teatralna zTheMaskowani, która zaprezentuje swój dwukrotnie nagrodzony (na festiwalach teatrów w Rybniku i w Tychach) spektakl pt. "Młodość".

            Po części artystycznej zapraszamy na słodki poczęstunek i tradycyjnie  zachęcamy do finansowego wsparcia inicjatyw naszej artystycznie utalentowanej młodzieży. Będzie to także okazja do spotkań z aktorami i piosenkarzami, opiekunkami obu grup i z wieloma innymi osobami - gospodarzami i gośćmi.

        • Na zdjęciach młodzież z klasy 2e we Wrocławiu, na zdjęciach młodziez w róznych atrakcyjnych miejscach miasta
          • Historia, krasnale i Afrykarium – dzień pełen wrażeń we Wrocławiu

          • Choć poranne prognozy pogody nie napawały optymizmem, uczniowie klasy 2e nie dali się zniechęcić i zgodnie z planem wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia. Kapryśna aura okazała się jedynie tłem dla pełnego wrażeń dnia, podczas którego uczestnicy poznawali historię, kulturę i współczesne oblicze stolicy Dolnego Śląska.

            Program wyjazdu obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie odwiedzili Panoramę Racławicką, podziwiali zabytki Ostrowa Tumskiego, spacerowali po Placu Nowy Targ oraz Rynku, a także poznali bogate zbiory Ossolineum. W trakcie wędrówki po historycznym centrum miasta mieli okazję zachwycić się wyjątkową architekturą Wrocławia, przejść przez liczne mosty i wyspy oraz spróbować odnaleźć jak najwięcej słynnych wrocławskich krasnali ukrytych w miejskich zakamarkach.

            Finałowym punktem wycieczki była wizyta w Afrykarium i wrocławskim ZOO, które dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliły z bliska obserwować fascynujący świat zwierząt.

            Do domu wracamy zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

    • Kontakt

      • I Liceum Ogólnokształcące Im. Leona Kruczkowskiego, Tychy, ul. Korczaka 6
      • +48 32 227-36-34
      • +48 513-032-809
      • Korczaka 6
        43-100 Tychy
        Poland
  • Sekretariat czynny

    od poniedziałku do piątku

    w godzinach 7:30 – 15:30

  •     Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 145190